P.P.H.U. ZACHAR
P.P.H.U. ZACHAR
TELEFON: +48
Działa na zasadzie aktywnego toru podczerwieni z zasięgiem gwarantowanym 12 metrów, zasilanie to akumulator litowo-jonowy 11,1V. Do ładowania akumulatora służy ładowarka zapewniająca optymalne ładowanie. FL-12 jest wyposażona w diody sygnalizujące włączenie zasilania i przecięcia wiązki przez zawodnika, przygotowana do pracy w systemie przewodowym i radiowym. Dzwiękowa sygnalizacja przecięcia toru podczerwieni ułatwia ustawienie fotoceli.
OPIS PANELU
1-pierwsza dioda niebieska sygnalizuje załączenie zasilania fotoceli
2-druga dioda niebieska sygnalizuje załączenie nadajnika radiowego
3-gniazdo ładowarki akumulatora
4-gniazda banankowe – wyjście impulsu do chronometru kablem polowym
URUCHOMIENIE FOTOCELI
Wstępnie ustawiamy w terenie fotocelę i lustro refleksyjne na przeciw siebie przestrzegając zasady, że odległość pomiędzy nimi nie może być większa niż 12 metrów. Pamiętajmy także o zmniejszającym się zasięgu urządzenia w przypadku słabego akumulatora. Załączamy wyłącznik zasilania i obserwujemy niebieską diodę, która gdy akumulator jest sprawny powinna się zaświecić. Jeśli fotocela nie jest dokładnie ustawiona w kierunku lustra to usłyszymy pisk sygnalizacji akustycznej. To zdarzenie sygnalizuje złe ustawienie fotoceli w stosunku do lustra . Ponownie ustawiamy fotocelę celując w środek lustra. Gdy pisk sygnalizacji akustycznej zaniknie oznacza to że fotocela jest dobrze ustawiona. Próbnie ręką przecinamy tor podczerwieni pomiedzy lustrem i fotocelą żeby się przekonać o dobrej pracy urządzenia. Krótkotwały pisk wskazuje na przecięcie lini mety przez zawodnika. Fotocela FL-12 jest przystosowana do pracy w trybie standardowym gdy sygnał z fotoceli jest przekazywany poprzez kabel polowy oraz w trybie przekazywania impulsu drogą radiową. W pierwszym przypadku podłączamy do gniazdek banankowych FL-12 dwużyłowy przewód polowy a drugi jego koniec wtykamy w gniazda banankowe chronometru ZP103 case lub ZP104. Fotocela FL-12 może także współpracować z chronometrami innych firm, ponieważ posiada odseparowane styki załączające NO. W trybie pracy z nadajnikiem radiowym sygnał z fotoceli jest przesyłany do odbiornika radiowego , który w tym czasie jest włączony w chronometrze.
3. SPECYFIKACJA TECHNICZNA
WYJŚĆIA
Gniazdo banankowe – wyjście impulsu do chronometru ZP103 case lub ZP104
TEMPERATURA DZIAŁANIA Od –20 C° do +70 C°
WEWNĘTRZNE ŹRÓDŁO ZASILANIA Akumulator litowo-jonowy 11,1V
ZASIĘG DZIAŁANIA 12 metrów
WSPÓŁPRACA
Współpracuje poprzez kabel polowy z chronometrem ZP103 case, ZP104. Współpracuje poprzez nadajnik radiowy z chronometrem ZP103 case, ZP104, Współpracuje z każdym urządzeniem do pomiaru czasu, które potrzebuje impulsu zamykającego obwód (posiada odseparowane styki NO
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.