Działa na zasadzie aktywnego toru podczerwieni z zasięgiem gwarantowanym 12 metrów, zasilanie to akumulator litowo-jonowy 11,1V. Do ładowania akumulatora służy ładowarka zapewniająca optymalne ładowanie. FL-12 jest wyposażona w diody sygnalizujące włączenie zasilania i przecięcia wiązki przez zawodnika, przygotowana do pracy w systemie przewodowym i radiowym. Dzwiękowa sygnalizacja przecięcia toru podczerwieni ułatwia ustawienie fotoceli.

OPIS PANELU

1-pierwsza dioda niebieska sygnalizuje załączenie zasilania fotoceli

2-druga dioda niebieska sygnalizuje załączenie nadajnika radiowego 

3-gniazdo ładowarki akumulatora 

4-gniazda banankowe – wyjście impulsu do chronometru kablem polowym

URUCHOMIENIE FOTOCELI

Wstępnie ustawiamy w terenie fotocelę i lustro refleksyjne na przeciw siebie przestrzegając zasady, że odległość pomiędzy nimi nie może być większa niż 12 metrów. Pamiętajmy także o zmniejszającym się zasięgu urządzenia w przypadku słabego akumulatora. Załączamy wyłącznik zasilania i obserwujemy niebieską diodę, która gdy akumulator jest sprawny powinna się zaświecić. Jeśli fotocela nie jest dokładnie ustawiona w kierunku lustra to usłyszymy pisk sygnalizacji akustycznej. To zdarzenie sygnalizuje złe ustawienie fotoceli w stosunku do lustra . Ponownie ustawiamy fotocelę celując w środek lustra. Gdy pisk sygnalizacji akustycznej zaniknie oznacza to że fotocela jest dobrze ustawiona. Próbnie ręką przecinamy tor podczerwieni pomiedzy lustrem i fotocelą żeby się przekonać o dobrej pracy urządzenia. Krótkotwały pisk wskazuje na przecięcie lini mety przez zawodnika. Fotocela FL-12 jest przystosowana do pracy w trybie standardowym gdy sygnał z fotoceli jest przekazywany poprzez kabel polowy oraz w trybie przekazywania impulsu drogą radiową. W pierwszym przypadku podłączamy do gniazdek banankowych FL-12 dwużyłowy przewód polowy a drugi jego koniec wtykamy w gniazda banankowe chronometru ZP103 case lub ZP104. Fotocela FL-12 może także współpracować z chronometrami innych firm, ponieważ posiada odseparowane styki załączające NO. W trybie pracy z nadajnikiem radiowym sygnał z fotoceli jest przesyłany do odbiornika radiowego  , który w tym czasie jest włączony w  chronometrze. 

 3. SPECYFIKACJA TECHNICZNA

WYJŚĆIA

Gniazdo banankowe – wyjście impulsu do chronometru ZP103 case lub ZP104

TEMPERATURA DZIAŁANIA Od –20 C° do +70 C°

WEWNĘTRZNE ŹRÓDŁO ZASILANIA Akumulator litowo-jonowy 11,1V

ZASIĘG DZIAŁANIA 12 metrów

WSPÓŁPRACA

Współpracuje poprzez kabel polowy z chronometrem ZP103 case, ZP104. Współpracuje poprzez nadajnik radiowy  z chronometrem ZP103 case, ZP104, Współpracuje z każdym urządzeniem do pomiaru czasu, które potrzebuje impulsu zamykającego obwód (posiada odseparowane styki NO

koszt 1760 zł netto

  • fl12r45.jpg
  • fl12rduo.jpg
  • fl12rback.jpg
  • fl12rduo3.jpg
  • fl12rfont.jpg