Działa na zasadzie aktywnego toru podczerwieni z zasięgiem gwarantowanym 12 metrów, zasilanie to  akumulator litowo-jonowy LI-ON. Do ładowania służy ładowarka 13,0 V zapewniająca optymalne ładowanie. FL-12 jest wyposażona w diody sygnalizujące włączenie zasilania i przecięcia wiązki przez zawodnika, przygotowana do pracy w systemie przewodowym. Dzwiękowa sygnalizacja przecięcia toru podczerwieni ułatwia ustawienie fotoceli.

OPIS PANELU

1-dioda zielona sygnalizuje załączenie zasilania fotoceli

2-dioda czerwona świeci gdy zawodnik przetnie linie mety

3-wyłacznik

4-gniazda banankowe – wyjście impulsu do chronometru

5-gniazdo ładowania akumulatora LI-ION fotoceli.

URUCHOMIENIE FOTOCELI

Wstępnie ustawiamy w terenie fotocelę i lustro refleksyjne na przeciw siebie przestrzegając zasady, że odległość pomiędzy nimi nie może być większa niż 12 metrów. Pamiętajmy także o zmniejszającym się zasięgu urządzenia w przypadku słabego akumulatora. Załączamy wyłącznik zasilania i obserwujemy zieloną diodę, która gdy akumulator jest sprawny powinna się zaświecić. Jeśli fotocela nie jest dokładnie ustawiona w kierunku lustra to usłyszymy pisk sygnalizacji akustycznej i zapali się dioda czerwona. Obydwa zdarzenia sygnalizują złe ustawienie fotoceli w stosunku do lustra . Ponownie ustawiamy fotocelę celując w środek lustra. Gdy pisk sygnalizacji akustycznej zaniknie oznacza to że fotocela jest dobrze ustawiona. Próbnie ręką przecinamy tor podczerwieni pomiedzy lustrem i fotocelą żeby się przekonać o dobrej pracy urządzenia. Krótkotwały pisk i zapalająca się czerwona dioda wskazują na przecięcie lini mety przez zawodnika. Fotocela FL-12 jest przystosowana do pracy w trybie standardowym gdy sygnał z fotoceli jest przekazywany poprzez kabel polowy, który podłączamy do gniazdek banankowych FL-12 , a drugi jego koniec wtykamy w gniazda banankowe chronometru ZP103 case lub ZP104. Fotocela FL-12 może także współpracować z chronometrami innych firm, ponieważ posiada odseparowane styki załączające NO. 

3. SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYJŚĆIA

Gniazdo banankowe – wyjście impulsu do chronometru ZP103 case lub ZP104

TEMPERATURA DZIAŁANIA Od –20 C° do +70 C°

WEWNĘTRZNE ŹRÓDŁO ZASILANIA Akumulator litowo-jonowy 11,1V

ZASIĘG DZIAŁANIA 12 metrów

WSPÓŁPRACA

Współpracuje poprzez kabel polowy z chronometrem ZP103 case, ZP104.  Współpracuje z każdym urządzeniem do pomiaru czasu, które potrzebuje impulsu zamykającego obwód (posiada odseparowane styki NO