Jaki pomiar czasu ?


Pomiar czasu może odbywać się w sposób tradycyjny z wykorzystaniem chronometru i fotocel oraz metodą ostatnio bardzo pożądaną z zastosowaniem technologi rfid.

Pierwsza metoda jest dużo tańsza, ale ma ograniczenia co do ilości zawodników biorących udział w biegach masowych.

z doświadczenia dotychczas zebranego wynika że identyfikacja zawodników na mecie jest do opanowania przy liczbie około 300 osób. oczywiście gdybyśmy mieli pewność, że na metę zawodnicy będą wpadać pojedyńczo lub w małych grupkach to to ograniczenie nie miało by zastosowania.

Druga metoda z zastosowaniem chipów, to metoda w której zawodnicy są identyfikowani poprzez odczyt chipów (tagów) umieszczonych np. w numerach startowych lub w postaci pasków przyczepionych sznurówkami do butów. oprócz faktu że koszt sprzętu przy tej metodzie pomiaru jest wysoki, to chipy ciągle są jeszcze dosyć drogie. Najtańsze jednorazowego użytku to kwota około 4 zł za sztukę.

Organizując zawody dla 1000 zawodników, musimy się liczyć z kosztem za same chipy 4000 zł. jeśli jednak uwzględnimy to w opłacie startowej zawodów, to polecamy tą metodę jako właściwą dla imprez masowych.


Konkluzja: jeśli jesteś organizatorem dużych zawodów masowych, to musisz uwzględnić w opłacie startowej koszt chipa oraz numeru startowego.
   Roman   Inżynier specjalista   

 +48 505 198 151

                            +48 668 978 77                                  

wolontariuszka

Michał  Zarządzający projektem

+48 608 681 046 conversation in English